Make your own free website on Tripod.com

Interrail nedir?

Trenler

İpuçları

Vize

Maliyet

Gitmeden Önce

Ve...Bizim Interrailimiz

yunanistan

italya ve viyana 

fransa

hollanda belçika almanya 

dönüş

Avrupa Tren Yolları Haritası

Ana Sayfa

 mailleriniz için dyatar25@yahoo.com

atlas@asia.com

 

Bu site  Özlem Özhan ve Deniz Yatar  

tarafından tasarlanmıştır.

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

 

En iyi 1024x768 pikselde izlenebilir.

 

 

 

 

 

Yunanistan

İtalya ve Viyana

Fransa

Belçika,Hollanda,Almanya

Dönüş

VENEDİK

        Bologna trenindeyiz. Aktarma yaparak sabahın erken bir vakti İtalya anakarasını Venedik'e bağlayan sağı solu deniz  bir yolda açıyoruz gözlerimizi. Güneş sabah sabah daha da parlatıyor adayı. Sanki deniz de dahil heryer camdan bir fanus içinde! Tren istasyonunda inip hemen gece için biryer ayarlamaya çalışıyoruz. Birkaç olumsuz telefondan sonra yanımıza gelen bir hawkerın teklifi bize cazip geliyor ve hemen onla birlikte istasyondan çıkıyoruz. İlk görünen şey Büyük Kanal, üzerinde sağe sola hareket halindeki voperettoların içinde ayakta duran insanlar, tam karşıdaki bembeyaz eski bir bazilika
hemen sol taraftaki köprünün üzerindeki insan kalabalığı sanki kocaman bir film seti gibi ve sanki herkes çekilen filmdeki rollerini oynar gibiler ve bu film kesinlikle çok romantik bir aşk filmi...Kesinlikle...İtalyanlar bu kente yada bu oldukça sıradışı coğrafyaya 'dişi şehir' diyorlarmış. Belki hissettirdikleri içindir. Gerçektende burada insan romantizmi doruklarında yaşayabilir. Sanırım bu konuda biz biraz şanslıydık...Önümüzde hawker elele tutuşmuş etrafı hayran gözlerle seyrederek ilerliyoruz muhtemelen kalacağımız otele. Adam sürekli daha iyi bir alternatif bulamayacağımızı, bu mevsimde yer bulmanın çok zor olacağını anlatıp duruyor ama pek dinlediğimiz söylenemez doğrusu. 

Otel ilk bakışta bizi hayalkırıklığına uğratsada odamızı görünce yüzümüz güldü,uzun süredir ilk kez bu kadar iyi bir yerde kalacağız. Hemen anlaşıveriyoruz oracıkta. En önemli avantaj ise çok merkezi bir yerdeyiz gara sadece beş dakika mesafede. Duşumuzu alıp atıyoruz kendimizi Venedik'in büyülü dünyasına... Geçtiğimiz her köprü, kaybolduğumuz her sokakta daha bir keşfediyoruz bu dişil kenti...Bir süre elimizdeki haritayı takip etmeye çalışıyoruz ama eninde sonunda burada yolunu kaybedersin. En iyisi kaybolalım... Ara sokaklarda dolaşırken kulaklarımızı gondollardan yükselen akordeon sesleri dolduruyor. Evlerin rengarenk balkonları pencereleri gözlerimizi dinlendiriyor. Belkide insanın yenilenmesi için Venedikten daha iyi bir seçenek yoktur.

           Ve etkileyici bir meydan. San Marco, çok güzel görünümlü bir bazilika, kocaman bir meydan,insanlar, 80 m.lik bir kule, bir sürü güvercin. etrafta restoranlar canlı klasik müzik, oturup dinliyoruz bir süre. Güvercinlere ıvır zıvır veriyoruz ellerimize konup yiyorlar hiç ürkmeden.  Bazilika tamamen mozaik kaplı. İçini tariflemek gerçekten çok güç. Dahası için gitmeli...Gecede gelmeliyiz diyerek ayrılıyoruz buradan.

1 2

3

4

<<< sonraki sayfa >>> 

6

7

Yunanistan

İtalya ve Viyana

Fransa

Belçika,Hollanda,Almanya

Dönüş

 

  interrail nedir?     trenler     ipuçları     vize     maliyet     gitmeden önce     ve bizim interrailimiz     ana sayfa

Mesajlarınız için e-mail formumuzu doldurabilirsiniz
E-mail Formu