Make your own free website on Tripod.com

Interrail nedir?

Trenler

İpuçları

Vize

Maliyet

Gitmeden Önce

Ve...Bizim Interrailimiz

yunanistan

italya ve viyana 

fransa

hollanda belçika almanya 

dönüş

Avrupa Tren Yolları Haritası

Ana Sayfa

 mailleriniz için dyatar25@yahoo.com

atlas@asia.com

 

Bu site  Özlem Özhan ve Deniz Yatar  

tarafından tasarlanmıştır.

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

 

En iyi 1024x768 pikselde izlenebilir.

 

 

 

 

 

 

Yunanistan

İtalya ve Viyana

Fransa

Belçika,Hollanda,Almanya

Dönüş

           Interrail biletimizin başlangıç tarihi  27 temmuz olduğu için 26 temmuz akşamı İzmir den başladık yolculuğumuza. Öylece apar topar çıktık yola ve garaja giden dolmuşta farkettik ki yanımızda sadece dolmuş parası kadar türk parası var. Bir gün önce ne var ne yok hepsini dolara yatırdığımız için yanımızda birkaç bozukluktan başka para kalmamış. Çok kötü bir kurdan garajda dolar bozmak zorunda kaldık. Ama bu aksilik bile keyfimizi bozamadı . Yolculuğun Yalova ya kadar olan bölümünde pek birşey konuşamadık açıkçası. Çünkü son iki haftadır yaşadığımız yoğunluk ikimizide yormuş bitkin düşmüştük. Öte yandan kazandığımız bu bir yıllık savaşın sonunda bu otobüsteydik ve hala bir dolu bilinmezliği olan bir geziye çıkıyorduk. Feribota bindikten sonra elimizde çaylarımız soğuk güvertede oturup günün doğuşunu izlerken  "biz yola çıktık, gidiyoruz" düşüncesi  bedenimizde heyecan oldu yüzümüzde gülümseme. 

            Sabahın köründe İstanbula vardık. Taksimde sabahın ışımasını ve Sirkeci'ye gidecek ilk otobüsü bekledik bir süre. Ardından Sirkeci garına vardık işte. Herşeyin başlayacağı tren istasyonuydu o ve kaç geceler ikimizin düşlerine girmişti. Daha birkaç hafta evvelinde hiçbirşey belli değildi ama şimdi sirkeci garında bineceğimiz treni bekliyoruz. Çok mutluyuz, şaşkınız, heyecanlıyız.

             Etrafta gereçektende yorgunlukları yüzlerinden okunan dönüş yolundaki bir sürü interrailci insan vardı. Bizse adeta gülücükler saçarak kahvaltımızı birkaç sevimli küçük kediyle birlikte yapıyoruz bekleme salonunda. Phtyion trenine bilet almak için veznenin açılmasını beklerken hangi eşyayı atsakta yükü hafifletsek sayıklamaları sadece ve sadece 500 gr. lık yükü hafifletiyor. Sonunda trenimiz yanaşıyor ve elimizde biletlerimiz ilk acemilikle bineceğimiz vagonu arıyoruz şuursuzca. Bir polis durumu farketmiş olacak yardım teklif ediyor ama türkçe değilde ingilizce. Biraz şaşkınlıkla birazda komik bularak cevap vermekle daha bir giriyoruz interrailin dünyasına.   

              Burada anlatacaklarımız ile amacımız bir ay boyunca gezdiğimiz yedi ülkeyi tanıtmak değil bizde kalanları paylaşmak. 

              Yanımızda olup destek veren herkese ve tabiiki ailelerimize...

  Teşekkürler

<<< önceki sayfa

 

Yunanistan

İtalya ve Viyana

Fransa

Belçika,Hollanda,Almanya

Dönüş

 

  interrail nedir?     trenler     ipuçları     vize     maliyet     gitmeden önce     ve bizim interrailimiz     ana sayfa

Mesajlarınız için e-mail formumuzu doldurabilirsiniz
E-mail Formu